Przejdź do forum

WITAMY NA FORUM WIELKOPOLSKIEGO KLUBU CITROENA I PEUGEOTA
5 Gości, 0 Użytkowników

Autor Wątek: Hałas po użyciu myjni automatycznej  (Przeczytany 534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline birkopf

• Czai bazę
  • **
  • Reputacja 1
Hałas po użyciu myjni automatycznej
« dnia: Styczeń 10, 2021, 11:00:32 pm »
Z góry przepraszam za błedy - pisze z komputera bez polskiego słownika

Witajcie,

Użyłem wczoraj myjnię automatyczną (taka w której siedzisz w aucie a maszyna myje bez przesuwania). Ustawiłem się idealnie między prowadnicami na koła. Podczas wstępnego mycia, przy myciu felg usłyszałem bardzo glośne uderzenie z maszyny myjącej. Następnie drugi raz gdy maszyna przesynęła się na tylną oś. Wyjechałem, sprawdzilłem - wszystko wyglądało OK. Potem podjechałem dobić więcej ciśnienia. Wyjechałem na ulicę i się zaczęlo.

Tarcie i hałas przy każdym obrocie koł. Dodam że było ok 1C temperatury ale tarcze nie były nagrzane, zresztą myłem tak wiele razy.

Myślałem, że zalałem tarcze i okładziny, ale ziś jest to samo. Sprawdziłem hamulce - przerwy są odpowiednie, hamulec odbija, tarcze są równe, nie ma rdzy, nie ma uszkodzeń - słowem wszystko wygląda OK.

Co to może być ?

(Nie mam gdzie jechać aby podnieść auto bo wszytko zamknięte ze względu na Covid albo akceptują jedynie wymiany opon, to ich nie interesuje)
Xantia_1.8i_16V_110KM_1997 - zabrana przez okrutnego francuza
Mondeo_1.8_LPG_2006 - obecne auto

Offline Pedro

• Lexia
  • Sponsor
  • Reputacja 14
    • FORUM KLUBOWE
Odp: Hałas po użyciu myjni automatycznej
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2021, 09:12:28 am »
Słychać to z wszystkich kół czy jednego? Podejrzewam że się klocek ruszył i jak stoi kantem to bedzie tarł. Zdjąć koło i pokręcić tarczą, jak znajdziesz to koło które trze to poruszać klockami albo nawet je wyjąć i włożyć podejrzewam taką pierdołe.
*C5 X7 2.0HDi 163KM FAP*
*C4 3D 1.6HDi 110KM*
Byłe autka:
GSA 1.3 '82,BX 1.4i '91 ,ZX 1.8i '93 ,ZX 1.4i '96(klima) ,Xantia 1.8i SX '94
XM 3.0 V6 '91(klima,gaz) ,BX 1.9DIESEL '91 ,Xantia 2.1TD '96(klima)
Xantia 1.8i '95(gaz), C5 2.2HDi '01, Xsara VTS 2.0HD '01i, C4 Picasso 1.6HDi'07, C5 FL HB 2.0HDi 138KM FAP

Offline birkopf

• Czai bazę
  • **
  • Reputacja 1
Odp: Hałas po użyciu myjni automatycznej
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2021, 12:25:46 pm »
Pojechalem do mechanika, podnieslismy na kanale najpierw przod, potem tyl. Obracajac kolami nie slyszelismy niczego. Pojechalismy sie przejechac i zniklo. Mechanik powiedzial, ze pewnie myjnia wrzucila cos cisnieniem miedzy hamulce a tarcze lub stalo sie cos podobnego i przy podnoszeniu sie obluzowalo. Innego wytlumaczenia nie znalezlismy. Szkoda ze nie zdjelismy kol, bylo juz mocno po 21ej. Moglem tez przedmuchac sprezonym powietrzem, ale wazne ze na kanale a potem podnosniku - wszystko jest ok, nic nie jest urwane. Nie wiem co to bylo...
Xantia_1.8i_16V_110KM_1997 - zabrana przez okrutnego francuza
Mondeo_1.8_LPG_2006 - obecne auto